تبلیغات
بیایید،بخوانید،ببرید - هزینه دقیق استفاده از موبایل

هزینه دقیق استفاده از موبایل

بسیاری از ۵۳ میلیون مشترکی که در کشور از سیمکارتهای همراه اول، ایرانسل و تالیا استفاده می کنند اطلاعات کاملی نسبت به تعرفه مکالمه و حتی تعرفه پیام کوتاه سیمکارت خود ندارند. خبرگزاری مهر در گزارشی جزئیات کامل تعرفه های اپراتورهای موبایل را منتشر می کند.

مکالمه با سیمکارت دائمی همراه اول چقدر هزینه دارد ؟
هم اکنون هزینه ثبت نام سیمکارت های دایمی اپراتور اول ۲۸۸ هزار تومان و هزینه ثبت نام سیمکارت های اعتباری این اپراتور ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان است. طبق اعلام رسمی شرکت ارتباطات سیار هزینه ثبت نام سیمکارت های دایمی طرح جدید (کد ۰۹۱۰) همراه اول نیز ۱۲۳هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده که این سیمکارت ها از لحاظ تعرفه مکالمات و پیام کوتاه تفاوتی با سیمکارت های دائمی این اپراتور ندارد و تنها تفاوت آنها در میزان ودیعه ای است که نزد مخابرات می ماند.

نرخ یک دقیقه مکالمه شهری سیمکارت های دائمی همراه اول به تلفن همراه و ثابت و بالعکس از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ بعدازظهر ۱۰ پالس (یک دقیقه) معادل ۵/۴۴۷ ریال خواهد بود.

از ساعت ۲۱ تا ۸ صبح نرخ یک دقیقه مکالمات شهری با سیمکارت های دائمی همراه اول معادل تعداد ۸ پالس و ۳۵۸ ریال است که این تعرفه در روزهای جمعه و تعطیل رسمی نیز به همین صورت محاسبه می شود.

در همین حال نرخ یک دقیقه مکالمه بین شهری سیمکارت های دائمی همراه اول به همراه و همراه به ثابت و بالعکس از هر نقطه با سایر نقاط کشور از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ بعدازظهر۱۷پالس معادل ۷۶۰ ریال و از ساعت ۲۱ تا ۸ صبح و روزهای جمعه و تعطیل رسمی ۱۲ پالس معادل ۵۳۶ ریال محسوب می شود. توجه به این نکته نیز ضروری است که تعرفه تماس با ایرانسل برای تلفن همراه دائمی ۶۲۵ ریال خواهد بود.

بر همین اساس محل ثبت نامی مشترک به عنوان مبدأ مخابراتی مشترک منظور و اگر مشترک از مبدأ خارج شده و به شهر دیگری برود پس از هر بار تماس به ازای هر دقیقه مکالمه، مبلغی معادل دو پالس مکالمه تلفن همراه علاوه بر تعرفه های معمول برای وی به عنوان هزینه جابجایی محاسبه می شود.

همچنین قیمت ارسال پیام کوتاه تلفن همراه با فونت فارسی از سیمکارت های دائمی همراه اول ۸۹ ریال و با فونت لاتین ۲۲۲ ریال است و دریافت sms هزینه ای برای دریافت کننده در بر ندارد.

تعرفه تماس با کلیه کشورهای جهان در تلفن های دائمی و اعتباری در زمان پیک ۲۰۲۲ ریال و در زمان غیر پیک ۱۹۳۲ ریال است و برخی کشورها همانند ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسه، ریونیون، آنتیل فرانسه، والیس و کوتانا از این موضوع مستثنی بوده و تماس با آنها در زمان پیک ۵۲۴۳ ریال و در زمان غیر پیک ۵۱۵۴ ریال محاسبه می شود.

هزینه استفاده از سرویس gprs همراه اول در زمان اوج ترافیک یعنی از ساعت ۸ الی ۲۳ به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات ۸ ریال و در زمان غیر اوج ترافیک یعنی از ساعت ۲۳ الی ۸ روز بعد و همچنین روزهای تعطیل به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات ۲ ریال است. همچنین هزینه استفاده از هر بسته ۵۰ کیلوبایتی سرویس mms معادل ۵۰ تومان و ارسال هر بسته ۱۰۰ کیلوبایتی معادل ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که تا حجم های مذکور می توان متن، صدا و تصویر ارسال کرد.

تماس با سیمکارتهای اعتباری همراه اول چقدر هزینه دارد؟
هزینه مکالمه با سیمکارتهای اعتباری همراه اول در زمان پیک ترافیک یعنی از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب در مکالمات شهری ۶۷۰ ریال، مکالمات بین شهری ۱۱۳۹ ریال و تماس با ایرانسل ۹۳۰ ریال خواهد بود. همچنین در ساعات غیرپیک یعنی ۲۱ شب تا ۸ صبح و جمعه ها و روزهای تعطیل این تعرفه ها به ترتیب ۵۳۶ ، ۸۰۴ و ۹۳۰ ریال محاسبه می شود.

ارسال پیام کوتاه به تمام نقاط کشور از سیمکارتهای اعتباری همراه اول دارای نرخ ثابت ۱۰۶ ریال برایSMS فارسی و ۲۶۴ ریال برای SMS انگلیسی و به ازای هر صفحه ارسالی است.

در سیمکارتهای اعتباری همراه اول هزینه استفاده از سرویسGPRS در زمان اوج ترافیک به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات ۸ ریال و در زمان غیر اوج ترافیک و همچنین روزهای تعطیل به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات دو ریال خواهد بود. همچنین هزینه استفاده از سرویسMMS که در بسته های ۵۰ و ۱۰۰ کیلوبایتی ارسال می شود به ترتیب ۵۰ تومان و ۱۰۰ تومان درنظر گرفته شده است.

در بخش مکالمات بین المللی نیز تعرفه تماس با تمامی کشورهای جهان در تلفن های دائمی و اعتباری در زمان پیک ۲۰۲۲ ریال و در زمان غیر پیک ۱۹۳۲ ریال است و این هزینه در برخی کشورها مانند ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسه، ریونیون، آنتیل فرانسه، والیس و کوتانا از این قاعده مستثنی بوده و تماس با آنها در زمان پیک ۵۲۴۳ ریال و در زمان غیر پیک ۵۱۵۴ ریال محاسبه می شود.

در استفاده از سرویس رومینگ همراه اول باید توجه داشت که هزینه مکالمات رند به دقیقه می شود به این معنی که برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می شود. به نرخ وصولی مکالمات دریافتی مبلغ ۱۶۶۹ریال به ازای هر دقیقه مکالمه اضافه می شود و به نرخ وصولی مکالمات با اپراتور ثریا امارات متحده عربی مبلغ ۸۶۰۰ ریال به ازای هر دقیقه اضافه خواهد شد.

هزینه مکالمه با سیمکارتهای دائمی ایرانسل چقدر است؟
در سیمکارت های دائمی اپراتور ایرانسل که با عنوان طرح دائمی پایه ثانیه ای شناخته می شود اشتراک ماهانه هر مشترک ۷۵۰ تومان و سپرده رومینگ آن ۲۰۰هزار تومان است.
طبق اعلام رسمی این شرکت، تماس با سیمکارت های دائمی ام تی ان ایرانسل به ام تی ان ایرانسل ۸۳۲ ریال و تماس از ایرانسل به سایر خطوط داخل کشور۱۰۴۱ ریال محاسبه می شود.

تماس های خارج کشور در ساعات اوج مصرف با سیمکارت های ایرانسل با تمام کشورهای جهان دقیقه ای ۲۰۲۲ ریال، با کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا دقیقه ای ۵۲۴۳ ریال و با افغانستان دقیقه ای ۲۴۷۷ ریال خواهد بود.

همچنین تماس از سیمکارتهای دائمی ایرانسل با خارج کشور در ساعات کاهش مصرف با تمام کشورهای جهان دقیقه ای ۱۹۳۳ ریال و با کشورهای مذکور دقیقه ای ۵۱۵۴ ریال و افغانستان ۲۳۸۸ ریال محاسبه می شود.

تماس با خدمات مشترکین ایرانسل شماره های ١٣٠ یا ١۴٠ از تلفن همراه ام تی ان ایرانسل معادل یک دقیقه تماس صرفنظر از مدت مکالمه ۴٩٩ ریال است و تماس با شماره های پیام گیر صوتی ایرانسل رایگان و هزینه انتقال فکس از پیام گیر فکس به شماره دیگر براساس مقصد و زمان تماس محاسبه می‌ شود.

نرخ پیام کوتاه داخل کشور به خطوط ایرانسل و سایر خطوط در ساعات اوج مصرف ۱۶۰ ریال برای حروف لاتین و برای حروف فارسی ۱۰۰ ریال است و در ساعات کاهش مصرف تعرفه پیام کوتاه لاتین ایرانسل ۱۲۸ریال است و پیام کوتاه از سیمکارت های دائمی ایرانسل به تمام کشورهای جهان ۱۵۰۰ریال و به ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس، فورتونا و افغانستان ۱۰۰۰ ریال محاسبه می شود.

هر کنفرانس تلفنی نیز به عنوان یک تماس مستقل برقرار می شود و هزینه آن به صورت مجزا بر اساس مقصد و زمان تماس محاسبه می شود.

ارسال پیام چند رسانه ای(MMS) تا سقف ٣٠٠ کیلوبایت به سایر مشترکان ایرانسل یا به نشانی پست الکترونیکی ۴٨٠ریال است و نرخ ارسال و دریافت دیتا از طریق GPRS در ساعات اوج مصرف ٧ریال و برای ساعات کاهش مصرف ٢ ریال خواهد بود.

سیمکارتهای اعتباری ایرانسل ؟
در طرح اعتباری سیمکارت های ایرانسل که به قیمت ۵ هزار تومان فروخته می شود نیز تماس از ایرانسل به ایرانسل معادل ۶۲۰ ریال و تماس از ام تی ان ایرانسل به سایر خطوط داخل کشور ۸۵۲ ریال خواهد بود.

تماس با تمام کشورهای جهان در ساعات اوج مصرف دقیقه ای ۳۸۴۰ ریال و با کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا معادل ۱۰۰۸۰ریال و افغانستان ۴۷۴۰ ریال خواهد بود.

تعرفه تماس با این کشورها در ساعات کاهش مصرف ۳۷۲۰ ریال، با کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا ۹۹۰۰ ریال و با افغانستان ۴۵۶۰ ریال خواهد بود.

پیام کوتاه داخل کشور به خطوط ام تی ان ایرانسل و به سایر خطوط در ساعات اوج مصرف با کاراکتر لاتین ۱۶۰ ریال و با کاراکتر فارسی ۱۰۰ ریال است که تعرفه پیامک لاتین در زمان غیر اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۱ شب تا ۶ صبح ۱۲۸ ریال خواهد بود.

بنابر اعلام رسمی شرکت ایرانسل، تماس با خدمات مشترکین این اپراتور معادل یک دقیقه تماس صرفنظر از مدت مکالمه محاسبه می شود. باید توجه داشت که تعرفه تماس از سیمکارتهای ایرانسل با ایرانسل و با سایر خطوط در همه نقاط کشور بدون جابجایی و بصورت یکسان محاسبه می شود.

ارسال پیام چند رسانه ای (mms) تا سقف ۳۰۰ کیلوبایت به سایر مشترکان ام تی ان ایرانسل یا به نشانی پست الکترونیکی ۴۸۰ ریال و ارسال و دریافت دیتا از طریق gprs معادل ۱۵ ریال و برای ساعات اوج مصرف ۷ریال محاسبه خواهد شد.

ایرانسل همچنین به مشترکان خود این امکان را داده است که از بسته های پیشنهادی جی پی آر اس نامحدود و با حجم های پیشنهادی استفاده کنند که این بسته ها تخفیف بیش از ۱۰۰ درصدی را برای مشترکان به همراه خواهد داشت.

در سیمکارت های پیام رسان ام تی ان ایرانسل نیز پیام کوتاه داخل کشور به خطوط ام تی ان ایرانسل و سایر خطوط ۱۰۰ ریال است و ارسال پیام کوتاه از طریق این سیمکارت ها به خارج از کشور ۱۵۰۰ ریال و به کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا و افغانستان ۱۰۰۰ ریال محاسبه می شود.

تعرفه مکالمه با سیمکارتهای اعتباری تالیا چقدر است؟
به گزارش مهر، در سیمکارت های اعتباری تالیا که هم اکنون با قیمت ۷۲ هزار و ۱۰۰ ریال به فروش می رسد هزینه مکالمه بر اساس منطقه ای که سیم کارت در آنجا ثبت شده، زمان تماس در شبانه روز، مدت زمان تماس و مقصد تماس محاسبه می شود. براین اساس نرخ مکالمه (بر حسب ثانیه) در داخل ایران در ساعتهای کم ترافیک کمتر از نرخ ساعتهای اوج مصرف است.

براین اساس نرخ هر دقیقه تماس داخلی با سیمکارت های تالیا از شنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸صبح تا ۲۱ بعدازظهر داخلی ۶۷۰ ریال است. همچنین نرخ هر دقیقه تماس بین شهری با این سیمکارت ها و در ساعات یادشده ۱۱۳۹ریال خواهد بود.

در ساعات کم مصرف و روزهای تعطیل نرخ هر دقیقه مکالمات داخلی با سیمکارت های تالیا ۵۳۶ ریال و مکالمات بین شهری معادل ۸۰۴ ریال محاسبه می شود.

ارسال پیام کوتاه از سیمکارت های تالیا ۱۶۰ ریال است و سرویس دریافت پیام صوتی این اپراتور در ساعات ۸ صبح تا ۲۱ بعداز ظهر شنبه تا پنجشنبه معادل ۶۷۰ ریال در هر دقیقه، در ساعات ۲۱ تا ۸ صبح و شنبه تا پنجشنبه و روزهای تعطیل ۵۳۶ ریال در هر دقیقه محاسبه می شود.

هزینه مکالمه بین المللی سیمکارت های تالیا نیز با توجه به کشور تماس گیرنده به صورت دقیقه محاسبه می شود و این هزینه تماس بستگی به کشور مقصد دارد. برای مثال اگر مشترک قصد تماس با یکی از کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، غنا، راونیون، هند خاورغرب فرانسه، واله و جزایر فورتیونا را دارد این تماس ها مشمول تعرفه ۷۸۶۵ ریال برای هر دقیقه خواهد شد.

تماس با افغانستان مشمول تعرفه ۳۷۱۶ ریال برای هردقیقه خواهد بود و اگر مقصد یکی از کشورهایی باشد که به آن اشاره نشده است، تعرفه ۳۰۳۳ ریال برای هردقیقه مبنای محاسبات خواهد بود.

بر این اساس هزینه تماس با همه کشورها از شنبه تا پنجشنبه و در ساعات اوج مصرف ۳۰۳۳ ریال در هردقیقه، شنبه تا پنجشنبه در ساعات غیر اوج مصرف و تعطیلات معادل ۲۸۹۹ ریال در هر دقیقه محاسبه می شود.

در کشورهای ذکر شده در ساعات ترافیک ۷۸۶۵ ریال و در ساعات غیر ترافیک در روزهای شنبه تا پنج شنبه و ایام تعطیل هزینه تماس با سیمکارت های تالیا ۷۷۳۱ ریال در دقیقه خواهد بود.

تماس با افغانستان از طریق سیمکارت های تالیا در ساعات غیر اوج مصرف نیز معادل ۳۵۸۲ ریال است.

Admin Logo
themebox Logo